|
|
Rokiškio rajono tarybos narys Vidmantas Maželis (kairėje) vietos veiklos grupės biure domėjosi Lukštų bendruomenės projekto įvykdymu. "Gimtojo Rokiškio" archyvo nuotrauka
Lukštų bendruomenės pirmininkas Jonas Smalskys tarybos narį kviečia pirmiausia padiskutuoti apie projektą su bendruomene, kuri yra šio projekto vykdytoja, Bendruomenė yra atvira visiems, besidomintiems jos darbu. Dovilės Pučinskienės nuotrauka
|
|
Politikas susirūpino Lukštų projektu
Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narys Vidmantas Maželis kreipėsi į Rokiškio rajono vietos veiklos grupę su nuogąstavimu, kad vykdant Lukštų bendruomenės projektą „Lukštų kaimo poilsio ir sporto zonos įrengimas, pritaikant vaikams, jaunimui ir senjorams“ sutvarkyta krepšinio aikštelė neatitinka reikalavimų ir nepritaikyta aktyviam žaidimui. Lukštų bendruomenės "Versmė" pirmininkas, šio projekto vadovas Jonas Smalskys tarybos nariui norėtų paaiškinti, kad per projektą bendruomenė išsikėlė ne vieną, o keletą uždavinių, todėl projektą vertinti reikia kaip visumą, o ne vien pertvarkytos krepšinio aikštelės požiūriu.
V. Maželis teigė, kad yra kilęs iš Lukštų krašto ir esą jo pareiga - nepritarti projekto rezultatams, nes krepšinio aikštelė, kaip projekto rezultatas esą nėra įrengta. „Jei aš perku mašiną, tai ne su dviem ratais, o su visais keturias. Dabartinis aikštelės vaizdas ir rezultatas - niekinis, tokio darbo užskaityti negalima - visur kreiva, šleiva, duobėta,“ - sakė VVG administracijoje politikas. Net pasikėlus projekto dokumentus ir parodžius, jog krepšinio aikštelė buvo neįrenginėjama, bet tik pritaikoma iš automobilių aikštelės, kad tam darbui bendruomenė išleido viso labo 1600 eurų, iš kurių pusę sumos kainavo krepšinio stovai, tarybos narys laikėsi savo - krepšinio aikštelė turėjo būti sutvarkyta taip, kad joje būtų rengiamos varžybos. Jo nuomone, jei lėšų nedaug, galima buvo pavėsinės nerengti, arba visai aikštelės nedaryti, arba rėmėjus sutelkti.
Lukštų kaimo bendruomenės „Versmė“ pirmininkas Jonas Smalskys patvirtino, kad prieš rašydama projektą bendruomenė tarėsi su kaimo gyventojais, buvo ir jaunimas. Ką visi sutarė, tą padarė - atsirado poilsio zona, automobilių aikštelė, pritaikyta žaisti krepšinį - iškirsti/ išrauti viduryje aikštelės augę krūmai, pastatyti krepšiai, danga palopyta; ant žolės minimaliai įrengta futbolo, tinklinio aikštelė, įsigyta įranga teritorijai prižiūrėti. „Kiek galėjome, kiek lėšų turėjome, tiek padarėme. Bendruomenės žmonės daug ir papildomų darbų atliko per savnoriškas talkas, tad kas norėjo, tas viską žinojo", - pasakojo bendruomenės pirmininkas. Jo teigimu, visada po kiekvieno darbo matyti, kad gal galima buvo pdaryti dar geriau, bet jeigu tik svajosi, kad gali geriau, bet nedarysi - tuomet apskritai nieko nebus.
Rokiškio r. VVG pirmininkė Raimonda Stankevičiūtė - Vilimienė įsitikinusi, kad aktyvias bendruomenes, tokias kaip Lukštų, jų lyderius, kurie imasi projektinės veiklos, negaudami atlygio, bet sulaukdami griūties įvairiausių rūpersčių ir problemų, dera gerbti, drąsinti ir skatinti. "Žmones, kuriems kyla dvejonių ar apskritai klausimų dėl projektinių veiklų, pirmiausia, prašyčiau kreiptis tiesiog į bendruomenę, parodyti draugišką dėmesį ir savo rūpestį bendraisiais kaimo reikalais. Nė vienas viešojo projekto vykdytojas neatsisakys jums parodyti projekto pagrindinių dokumentų, tuo pačiu kartu pasitarsite, dėl geresnių sprendimų ir kaimo perspektyvų, - štai tokia pozicija ištiesų atitiktų LEADER programos dvasią. - Neprofesionalų savanorių dėka nemažai kaimų susitvarkė gyvenamąją aplinką, įsirengė paplūdimius, sporto, poilsio zonas. Aš siūlau visiems, kurie linkę kritikuoti, pirmiausia, ateiti į bendruomenes ir pasiūlyti savo gebėjimus".
2015-07-29
|
Automoblių stovėjomo aikštelė 2013 m., prieš projektą. |
|
Taip atrodo aikštelė baigus projektą, 2015 m., pritaikius ją krepšiniui |
|